Ανακοινώσεις Γενικά Δράσεις Εκδηλώσεις Κοινωνικές

Εορτή των Τριών Ιεραρχών και κοπή της Πρωτοχρονιάτικης Βασιλόπιτας.

Την Τρίτη 30 Ιανουαρίου, στο Γυμνάσιο Οιχαλίας τιμήθηκε η μνήμη των Τριών Ιεραρχών. Των τριών μεγάλων Οικουμενικών Διδασκάλων και Αγίων Πατέρων της εκκλησίας μας, του Μεγάλου Βασιλείου, του Γρηγορίου του Θεολόγου και του Ιωάννη του Χρυσοστόμου, που ξεχώρισαν τόσο με την προσφορά τους στον Χριστιανισμό την παιδεία και τα γράμματα όσο και με τις επιστημονικές τους κατακτήσεις και γνώσεις.

Στη συνέχεια και με την ευκαιρία του νέου έτους 2024, έγινε η κοπή της Πρωτοχρονιάτικης Βασιλόπιτας ανά τάξη αλλά και στον σύλλογο των διδασκόντων.

“Όλοι ευχήθηκαν μια νέα χρονιά με Υγεία, Αγάπη και Πρόοδο”

Θερμές ευχαριστίες στον σύλλογο γονέων και κηδεμόνων του σχολείου μας για την ευγενική προσφορά του (Βασιλόπιτες και δώρα που μοιράστηκαν στους τυχερούς της ημέρας) καθώς και σε όλους τους συναδέλφους και συνεργάτες στο σχολείο μας, που βοήθησαν στην επιτυχία μιας ακόμη σχολικής μας εκδήλωσης.

Ο Δντης

Καρατώλος Γιώργος