Αρχική
ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΟΙΧΑΛΙΑΣ - ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ
Επίδοση βαθμολογίας
Τρίτη, 13 Ιούνιος 2017 09:46

Από το Γυμνάσιο Οιχαλίας ανακοινώνεται ότι εκδόθηκαν τα αποτελέσματα για το Σχ. Έτος 2016-17 και οι γονείς-κηδεμόνες μπορούν να προσέρχονται στο σχολείο για την ενημέρωσή τους και την επίδοση της βαθμολογίας  των μαθητών από την Πέμπτη 15-6-2017 και ώρες 9:30 π.μ.- 11:30 π.μ.

Εκδήλωση λήξης 2016-17
Σάββατο, 03 Ιούνιος 2017 09:42

Στις 30 Μαΐου στο σχολείο έγινε η παρουσίαση των προγραμμάτων που υλοποιήθκαν τη σχολική χρονιά 2015-16 καθώς και η αποχαιρετηστήρια εκδήλωση για τους μαθητές της Γ΄ τάξης. Στην εκδήλωση παραβρέθηκαν και μέλη του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, οι οποίοι πρόσφεραν γλυκά και αναμνηστικά στους μαθητές.

Περιβαλλοντικό πρόγραμμα: Φύση χωρίς σκουπίδια - Ανακύκλωση

Οι μαθητές παρουσίασαν αφιέρωμα στον αδικοχαμένο καθηγητή τους Αποστόλη Νίκου:

Παρουσίαση στο μάθημα της Πληροφορικής:

Θεματική Εβδομάδα
Παρασκευή, 23 Ιούνιος 2017 17:46

Στο Γυμνάσιο Οιχαλίας από τις 15 έως τις 19 Μαΐου 2017 υλοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία η Θεματική Εβδομάδα.

Οι δράσεις που πραγματοποιήθηκαν στα πλαίσια της Θεματικής Εβδομάδας στηρίχθηκαν πάνω στο ωρολόγιο πρόγραμμα του σχολείου και των καθηγητών. Παράλληλα υπήρξε ενεργή συμμετοχή και ενημέρωση, καθώς και βιωματικά εργαστήρια από πιστοποιημένους φορείς του Υπουργείου Παιδείας

Ο Συμβουλευτικός Σταθμός Νέων της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Τρικάλων και το Κέντρο Υγείας Φαρκαδόνας συνεργάστηκαν με την Συντονιστική Ομάδα, που οργάνωσε τις δράσεις της Θεματικής Εβδομάδας στηριζόμενη στα θέματα που έθεσε το Υπουργείο Παιδείας

Έτσι οι μαθητές οδηγήθηκαν στο να γνωρίσουν τους κινδύνους από τον εθισμό στις Ουσίες και στο Διαδίκτυο, να μάθουν τα οφέλη μιας σωστής και υγιεινής διατροφής και να εξελίξουν τις γνώσεις τους για τις ανθρώπινες σχέσεις, την ισότητα και την διαφορετικότητα.

Περιβαλλοντική εκδρομή στο ΚΠΕ Βελβεντού, Καστοριά
Δευτέρα, 15 Μάιος 2017 09:35

Περιβαλλοντική εκδρομή πραγματοποίησε η περιβαλλοντική ομάδα του γυμνασίου Οιχαλίας, στις 4 Μαΐου ημέρα Πέμπτη, με προορισμό την πόλη της Κοζάνης και την όμορφη Καστοριά στα πλαίσια του προγράμματος «Φύση χωρίς σκουπίδια – Ανακύκλωση». Η περιβαλλοντική ομάδα που αποτελείται από μαθητές της Β΄ και της Γ΄ Γυμνασίου με συνοδούς την υπεύθυνη του προγράμματος, Αγορίτσα Σκανδάλη, και τις εκπαιδευτικούς Φιλιώ Γάλλου και Κατερίνα Ηλιακοπούλου, ξεκίνησε το πρωί της Πέμπτης από το σχολείο και μετά από μια ευχάριστη διαδρομή μέσω Ελασσόνας έφτασε στο ΚΠΕ Βελβεντού _ Σιάτιστας του νομού Κοζάνης. Με μια σύντομη παρουσίαση από τον υπεύθυνο του ΚΠΕ η ομάδα ενημερώθηκε για τον νομό Κοζάνης, τα τοπικά προϊόντα, τις ασχολίες των κατοίκων, την ιστορία του τόπου καθώς και την πανίδα και χλωρίδα της περιοχής.

Στην πόλη της Κοζάνης είχε την ευκαιρία να επισκεφτεί και το αξιόλογο μουσείο Φυσικής Ιστορίας και να θαυμάσει τα αξιόλογα εκθέματα. Η επόμενη στάση ήταν η όμορφη Καστοριά για φαγητό δίπλα στη λίμνη και βόλτα στην πόλη. Οι μαθητές επέστρεψαν με τις καλύτερες εντυπώσεις και με ωραίες αναμνήσεις που θα τους συνοδεύουν σε όλη τους τη ζωή.

« ΈναρξηΠροηγούμενο12345678910ΕπόμενοΤέλος »

Σελίδα 1 από 31

Ωράριο σχολείου

1η Ώρα:
2η Ώρα: 8:50-9:35
3η Ώρα: 9:45-10:30
Ώρα: 10:35-11:20
5η Ώρα: 11:30-12:10
6η Ώρα: 12:15-12:55
7η Ώρα: 13:00-13:35

Βρισκόμαστε εδώ

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

wmt Joomla Module

Με την υποστήριξη του Joomla!. Designed by: free Joomla template  Valid XHTML and CSS.